Gel-lak

GELLAK (Gel-Lak)

Gellak (někdy označkován jako Gel lak) nehty neprodlouží, ale zpevní a nalakuje. Vypadají tak přirozenější než gelové či akrylové. Gellak na vzduchu neschne, potřebuje UV nebo LED lampu.

Nechcete se vzdát lakování? Hitem se stává gellaková metoda. Nepleťte si ji s akrylovými nehty. Jde o dlouhotrvající klasickou manikúru, která zpevní přirozený nehet, neprodlouží ho, ale nalakuje. „Při gelové nebo akrylové metodě se používají tvrdší stavební gely,“ srovnává metody odbornice na nehty Beáta. „Nedají se odstranit jinak než zbroušením. Gelové i akrylové nehty se také nanášejí na zbroušenou nehtovou ploténku. Jen tak materiál dobře přilne. A to je problém, některé manikérky zbrousí zbytečně mnoho nehtu a oslabí ho.“

Důležitá je UV lampa nebo LED lampa

Použití gellaku je vhodné téměř pro každého. Nehtová ploténka se při ní nezbrusuje, povrch se jen zmatní leštičkou, která odstraní jemné nerovnosti, nečistoty a zbytky olejů, na které gellak nechytí. „Základem je klasická manikúra a dobře ošetřená nehtová kůže. Pokud byste ji totiž překryly gellakem, začal by se olupovat,“ radí dermatoložka. Před nanášením gellaku se špička nehtu chrání speciální bází – primerem, a celý nehet ještě i podlakem – základní vrstvou, takzvaným base coat. Některé značky do něj napumpovaly i vitamíny A, E a B, takže nehet zároveň vyživují. Tajemství dlouhé trvanlivosti manikúry je lampa. Základní a po ní každá další vrstva tvrdne pod UV lampou nebo pod rychlejší LED lampou. Barevné vrstvy se nanášejí dvě či tři a závěr tvoří vrchní lak, top coat. 

Gellak vydrží i mytí a domácí práce

Nehty upravené gellakem vydrží pěkné až tři týdny. Odrůstání není vidět i přes měsíc. S gellakem můžete klidně dělat všechny domácí práce. Výhoda oproti klasickým gelovým nehtům je i v šetrnějším odstraňování. „Pilníkem se naruší nejsvrchnější vrstva, která se nedá odlakovat. Speciální tampony se napustí odstraňovačem, konečky prstů se do nich zabalí a po deseti minutách se gellak odloupne od přírodního nehtu,“ dodává odbornice. Bez toho, aby jej poškodil. Tento způsob můžete klidně opakovat a dopřát si ho už i doma. Počítejte však s tím, že manikérka má na vás dvě ruce a vy budete mít vždy jen jednu. Nekombinujte přípravky různých značek a dejte si poradit od profesionálů. Jednou za čas nechte nehty alespoň týden volně dýchat, dopřejte jim olejové lázně a více výživy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *